Kuchnie

Interesujemy się kuchnią. Czasami mamy zamiłowanie do określonych kuchni świata a naszą specjalnością są dania kuchni włoskiej, japońskiej czy rosyjskiej.

Każdy z nas powinien mieć swoje popisowe danie, które potrafi zrobić o każdej porze dnia i nocy, danie które zawsze wychodzi – nawet jeżeli jest dość skomplikowane. Musimy nauczyć się, jak przygotować taką potrawę. W wielu przypadkach za pierwszym razem nie udaje nam się, potrawa wychodzi niezbyt smaczna, nie taka, jaka powinna być.

Ale jeżeli nie poddamy się, jeżeli będziemy próbować przygotowywać ją do skutku – do czasu aż będzie naprawdę rewelacyjna wówczas nasza cierpliwość zostanie nagrodzona a my staniemy się prawdziwymi ekspertami w przygotowywaniu tejże właśnie potrawy. Kuchnie świata różnią się od siebie. Są oczywiście i rzeczy wspólne, podobne – zależy to oczywiście od tego, o jakiej kuchni mówimy. Nasza tradycyjna kuchnia polska jest bardzo podobna do czeskiej, słowackiej czy rosyjskiej, natomiast niewiele ma wspólnego z kuchnią azjatycką.