Czy warto zbudować domową siłownię?

Dystans do najbliższej siłowni jest zbyt duży? A może nie masz czasu lub ochoty na dojazdy? Karnet ma zbyt wysoką cenę? W takim przypadku warto pomyśleć o założeniu domowej siłowni. Jakie są główne plusy i minusy posiadania wyposażenia siłowni w domu?

sztanga

Posiadanie domowej siłowni to marzenie dla wielu osób. Teraz można je spełnić – wystarczy odpowiedni sprzęt na siłownię, który można zakupić również przez internet. Warto jednak pamiętać o tym, że własne wyposażenie siłowni ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

Kiedy warto zdecydować się na założenie domowej siłowni? Jakie są główne zalety i wady takiego rozwiązania? Jaki sprzęt do domowej siłowni sprawdzi się najlepiej? Zapraszamy do przeczytania naszych porad!

Domowa siłownia – kiedy warto ją założyć?

Siłownia w domu posiada wiele zalet. Może być dobrym wyborem zarówno dla osoby trenującej profesjonalnie, jak również dla amatora, który dopiero chce rozpocząć swoją przygodę z treningami.

Domowa siłownia polecana jest zatem dla każdego, kto chce zadbać o swoją sylwetkę, siłę, a także zdrowie. Musimy jednak liczyć się z wyższym wydatkiem niż kilkumiesięczny karnet i musimy posiadać odpowiednią przestrzeń do wykonywania ćwiczeń. Warto też zaznaczyć, że wydatek na sprzęt kulturystyczny zwróci się tylko wtedy, gdy będziemy korzystali z niego systematycznie.

Zalety posiadania domowej siłowni:

  • korzystanie ze sprzętu do ćwiczeń bez wychodzenia z domu
  • ćwiczenia każdego dnia, o dowolnej porze
  • większa higiena sprzętu
  • brak kolejek do sprzętu

Wady posiadania domowej siłowni:

  • wysoki wydatek na sprzęt do siłowni
  • potrzeba posiadania odpowiedniej przestrzeni na sprzęt
  • mniejszy wybór sprzętu ograniczony kosztami i dostępną przestrzenią
  • ryzyko utraty motywacji do ćwiczenia

Jaki sprzęt do domowej siłowni warto kupić?

Aktualnie do dyspozycji posiadamy szeroką gamę różnych sprzętów do siłowni. Co warto wybrać do tej domowej, aby korzystać z niej efektywnie na co dzień?

Wyposażenie siłowni w tym przypadku dobieramy indywidualnie, w zależności od swoich potrzeb, ale również dostępnej przestrzeni, w której sprzęt na siłownię ma być umiejscowiony.

Atlas

Najczęściej pierwszym urządzeniem kupowanym do domowej siłowni jest atlas do ćwiczeń, czyli wielofunkcyjny sprzęt kulturystyczny pozwalający na wykonywanie różnego rodzaju treningów mięśni całego ciała.

Atlas zajmuje jednak sporo miejsca, dlatego też przed jego zakupem warto wymierzyć pomieszczenie, by dopasować do niego właściwy sprzęt. Minusem jest też dość wysoka cena takiego zakupu.

Ławeczka

Gdy chcemy kupić sprzęt na siłownię w niższej cenie, który zabierze mniej miejsca, warto zdecydować się na ławeczkę.

Najlepszy będzie model regulowany, który umożliwi ustawienie elementów ławeczki pod odpowiednimi kątami.

Sztangi i hantle

W domowej siłowni nie powinno zabraknąć również różnego rodzaju sztang i hantli. Tego typu wyposażenie siłowni dostępne jest w wielu wariantach do wyboru – dla mężczyzn oraz dla kobiet.

Hantle możemy dopasować pod względem ich ciężaru oraz kształtu do swoich potrzeb. Dużym powodzeniem wśród kupujących cieszą się hantle ze zdejmowanymi ciężarkami, które pozwalają na regulację obciążenia.

Drążki do podciągania

To niedrogi sprzęt do siłowni, który pozwala na wykonywanie różnych rodzajów ćwiczeń wymagających użycia rąk.

Najmniej zapłacimy za drążki rozporowe, które przeznaczone są do montażu w drzwiach. Dostępne są także bardziej zaawansowane modele, które montuje się w ścianach.

Więcej typów sprzętów można znaleźć w asortymencie firmy Kar Stal, która zajmuje się ich produkcją.

Zatem domowa siłownia to doskonały wybór dla każdego, kto chce wykonywać ćwiczenia zawsze wtedy, gdy ma na to ochotę. Dobre wyposażenie siłowni można kupić już teraz on-line!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *