Ryby

Ryby są bardzo zdrowe. Dlatego też zaleca się ich częste jedzenie. Możemy jeść je ot tak po prostu – same, bez żadnych dodatków lub w połączeniu z innymi produktami, warzywami, jako danie główne. Niestety Polacy nie jedzą ryb tak często, jak powinni. Każdy z nas przynajmniej dwa razy w ciągu tygodnia powinien zjeść danie rybne.

To już tylko od nas zależy, jakie to będzie danie i jaką rybę sobie skonsumujemy. Ryby i dania z nich są naprawdę bardzo zdrowymi produktami. Powinniśmy przełamać się i przygotowywać ryby częściej. Dla wielu z nas dania rybne są obowiązkową potrawą podczas wakacji, na przykład nad Bałtykiem.

Tam mamy dostęp do ryb świeżych i nie musimy obawiać się tego, że podana zostanie nam ryba złowiona przed kilkoma dniami. Rybacy regularnie i na bieżąco zaopatrują w świeże ryby tamtejsze restauracje a restauratorzy potrafią przygotować je w wyjątkowy sposób. Ryba musi być przygotowana właściwie – tylko wówczas będzie naprawdę smaczna. Jest wiele sposobów na przygotowanie ryby.