Jaki prezent na bierzmowanie podarować?

Bierzmowanie jest bardzo ważnym sakramentem, który odbywa się po Komunii świętej. Jego celem jest wtedy wzmocnienie wiary u młodej osoby, która podczas uroczystości przyjmuje również swoje trzecie imię. Osoby zaproszone na przyjęcie organizowane z okazji bierzmowania często zastanawiają się wtedy, jaki podarunek zakupić. Zobacz pomysły na prezenty na bierzmowanie!

Kto wręcza podarunki na bierzmowanie?

Zwykle na bierzmowanie największe podarunki sprawiają świadkowie, czyli osoby, które uczestniczą w tej uroczystości wraz z osobą bierzmowaną.

Podarunki kupują również inne osoby, które otrzymały zaproszenie na bierzmowanie, na przykład dziadkowie, wujkowie, ciocie czy inne osoby, które mają wziąć udział w tej uroczystości. Dodatkowo podarunki często wręczają sami rodzice.

Jakie podarunki na bierzmowanie najczęściej się kupuje?

Wiele osób nie wie, co kupić na bierzmowanie. To wydarzenie o charakterze religijnym, natomiast można wręczyć z jego okazji różne podarunki – nie tylko związane z wiarą.

Zwykle podarunki dotyczące wiary są przekazywane przez świadków. Mają one wtedy najczęściej postać pamiątki bierzmowania, która przypomina o tym wydarzeniu w przyszłym życiu.

Z kolei inne osoby zwykle kupują wtedy podarunki o różnym charakterze, na przykład mogą być to zabawki, sprzęt sportowy, sprzęt elektroniczny. Oczywiście, bardzo popularnym podarunkiem jest również koperta, czyli pieniądze.

Na ogół podarunki na bierzmowanie nie są aż tak wystawne jak te na Komunię świętą, niemniej jednak zdarza się też, że upominki te kosztują wtedy więcej.

Pamiątka na bierzmowanie dla chłopca

Gdy kupuje się pamiątkę na bierzmowanie przeznaczoną dla chłopca, wtedy najczęściej jest to Biblia albo inna książka poświęcona religii, a także drobny dodatek, na przykład jak łańcuszek i krzyżyk albo bransoletka.

Gdy wybierana jest biżuteria na bierzmowanie, wtedy bardzo często ma ona wtedy charakter bardziej męski, na przykład może być to bransoletka w etnicznym stylu, naszyjnik militarny w formie nieśmiertelnika.

Pamiątka bierzmowania dla dziewczyny

Podobne podarunki kupowane są dla dziewczyny, przy czym mają one wtedy bardziej kobiecy charakter, na przykład może być to naszyjnik mający delikatny krzyżyk wykonany ze złota.

Dla dziewczyn częstym podarunkiem są wtedy też kwiaty, które mogą być piękną dekoracją i pamiątką, gdy zostaną zasuszone.

Upominek na bierzmowanie – co wręczyć?

Poza powyższymi podarunkami na bierzmowanie można też wybrać inne upominki. Co warto wtedy wziąć pod uwagę?

Gdy składa się życzenia na bierzmowanie, w takim przypadku warto dodatkowo dokupić do nich kartkę. Może być to gotowa kartka na bierzmowanie, którą można kupić bez problemów w sklepach papierniczych, księgarniach, marketach. Także można zamówić kartkę personalizowaną, która będzie zawierała imię bierzmowanej osoby, datę, specjalne życzenia.

Innym ciekawym pomysłem na podarunek na bierzmowanie może być personalizowany długopis, który będzie opatrzony grawerunkiem. Z pewnością będzie on wtedy wspaniałą pamiątką po tym wydarzeniu.

W sprzedaży można również znaleźć różne rodzaje pamiątek po bierzmowaniu z usługą personalizacji, na przykład jak kompas czy obrazek na ścianę, który opatrzony jest grawerowanymi życzeniami, cytatami.

Gdzie kupić prezent na bierzmowanie?

Obecnie podarunki na bierzmowanie można zakupić w wielu sklepach, między innymi księgarniach, marketach, sklepach z elektroniką. Szeroka gama ciekawych propozycji czeka przede wszystkim w sklepach internetowych, ponieważ to właśnie tam można zamówić je razem z usługą personalizacji. Gotowy podarunek będzie wtedy uzupełniony wskazanymi napisami, a następnie przekazany za pomocą kuriera, poczty do kupującego. Warto jednak pamiętać o jego wcześniejszym zamówieniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *