Apetyt

Każdy z nas ma inny apetyt. Niektórzy są wiecznie głodni i pochłaniają wielkie ilości jedzenia, inni mogą jeść zaledwie raz dziennie i nie odczuwają głodu. Każdy organizm jest inny a nasz apetyt uzależniony jest od różnych czynników, między innymi od naszych przyzwyczajeń.

Organizm można bowiem przyzwyczaić do pewnych zachowań, także i do sposobu odżywiania się. Dietetycy zalecają, by w ciągu dnia spożywać pięć posiłków dziennie. Powinniśmy o tym pamiętać. Taka regularność pomoże nam zachować zdrowy wygląd i odpowiednią figurę. Na nasz apetyt możemy oddziaływać.

Jeżeli czujemy, że jesteśmy głodni powinniśmy zjeść jakąś zdrową przekąskę, na przykład owoc czy warzywo. To zaspokoi nasz głód na jakiś czas i pozwoli wytrwać do głównego posiłku. W niektórych przypadkach poskromienie olbrzymiego apetytu jest trudne – jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do tego, by jeść syto, dużo i tłusto trudno nam będzie zmienić takie przyzwyczajenia. Bez wątpienia powinniśmy jednak próbować to zrobić. Nasze zdrowie jest przecież najważniejsze.