Dania

Znamy przeróżne dania i wiele z nich sami potrafimy przygotować. Zdarza nam się wychodzić do restauracji i zamawiać w niej potrawy, których my sami nie potrafimy lub nie lubimy przygotować. W ciągu tygodnia często nie mamy zbyt wiele czasu, by zaszaleć w naszej kuchni, by przygotować potrawy dość skomplikowane jednakże jakie smaczne.

Możemy to sobie odbić podczas weekendu, kiedy to mamy więcej czasu. Możemy na wiele godzin zamknąć się w kuchni i poświęcić się przygotowaniu smacznych potraw. To, co jemy ma dla nas wielkie znaczenie.

Między innymi od tego zależy to, jak wyglądamy. Dania główne, czyli te obiadowe powinny być dość sycące. Jest to przecież najbardziej kaloryczny posiłek spożywany w ciągu całego dnia. Na obiad jadamy przeróżne dania. Czasami obiad, jaki jemy jest dwudaniowy, czasami ograniczamy się do spożywania tylko jednego dania. Zależy to oczywiście od naszego apetytu. Zazwyczaj niedzielny obiad składa się z dwóch dań. Jemy go w rodzinnym gronie, nie spieszymy się. Mamy przecież czas.