Sushi

Kuchnia polska jest bardzo otwarta. Nasi kucharze, ale i gospodynie domowe, które gotują dla domowników, dla swojej rodziny chętnie próbują coraz to nowych kuchennych rozwiązań. Bez żadnych oporów testują różne propozycje zaczerpnięte z kuchni całego świata. Niektóre z nich okazują się strzałem w dziesiątkę.

Nie każdy z nas potrafi gotować. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy takie umiejętności zdobyli. Zaczynać możemy od przygotowania przeróżnych potraw, tych tradycyjnych i tych mniej znanych. Zdecydowanie nie tradycyjną lecz coraz bardziej znaną i lubianą potrawą jest sushi. Czym jest takie danie? Jest to połączenie różnych produktów, w tym głównie ryb pod różną postacią, przede wszystkim wędzonych, ryżu i warzyw. Dodatki są tu dość istotne.

Sushi to danie japońskie, jednak Polacy bardzo je polubili. Możemy przygotować je sami – w zaciszu naszej kuchni lub wybrać się do restauracji, w której będziemy mogli spróbować sushi przygotowanego przez zawodowego kucharza. Warto raz na jakiś czas przyrządzić sobie tą wyjątkową potrawę.