Pizza

Z Włochami kojarzy nam się przede wszystkim pizza. Będąc na wakacjach w tym właśnie kraju nie omieszkamy skosztować właśnie perfekcyjnie przygotowanej, wypiekanej w specjalnym piecu pizzy. W wielu włoskich restauracjach pizza przygotowywana jest na naszych oczach. Sami decydujemy o tym, z jakich składników ma się składać – możemy sobie je wybrać. Smak włoskiej pizzy z całą pewnością pozostanie w naszej pamięci na długie lata.

pizza

Również i w naszym kraju wiele jest restauracji włoskich i pizzerii, gdzie wypiekana jest fenomenalna pizza. Sami także możemy pokusić się o jej zrobienie w domu – z całą pewnością także będzie smaczna lecz jej smak nieco będzie odbiegał od tej, jaką możemy kosztować w pizzeriach. W domach nie mamy przecież pieców do wypiekania pizzy.

Nie jest to jednak przeszkodą, by spróbować zrobić swoją własną pizzę – taką według własnej receptury, według własnego pomysłu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy kupić gotowe już ciasto, które wykorzystamy jako spód do pizzy. Na cieście układamy różne składniki, w tym obowiązkowe pieczarki i żółty ser.