Zupy

W wielu domach podstawą żywienia są zupy. To dania, które każdego dnia pojawiają się na naszych stołach – oczywiście jako danie dnia, jako obiad, danie główne. Czasami wystarczy sama zupa, by najeść się, czasami obiad jest dwudaniowy. Wiele zależy oczywiście od nas samych i naszych potrzeb.

Zazwyczaj wystarcza nam jedno danie – właśnie zupa, by zaspokoić nasz głód. Zupy są bardzo pożywne i jednocześnie proste w przygotowaniu. Każda gospodyni domowa potrafi ugotować zupę, a czynność taka zajmuje niewiele czasu. Większość znanych nam zup jest dość prosta w przygotowaniu.

Gotowanie zupy polega na połączeniu odpowiednich składników i ugotowaniu ich do miękkości. Bardzo często zupy gotowane są na wywarze mięsnym lub bulionie warzywnym. Wówczas ich smak jest wyjątkowy. Lubimy zupy i chętnie je jemy. Nie są to dania ciężkostrawne, jednak sycą, sprawiają, że zaspokajamy głód nawet na kilka godzin. Zupy z całą pewnością powinny być elementem naszego menu – nawet codziennie. To ciepły i wartościowy posiłek.