Sosy

Kuchnia polska bez sosów nie byłaby tą tradycyjną i znaną nam wszystkim. W naszej kuchni sosy pojawiają się naprawdę często. Ich przygotowanie nie jest zbyt skomplikowane a w połączeniu z innymi produktami stanowią wyśmienity i pożywny posiłek. Nasze mamy znają całą mnóstwo przepisów na przygotowanie różnorakich sosów.

Najpopularniejsze są oczywiście te mięsne, które chętnie jadamy z makaronami, ziemniakami czy kaszami. Znamy jednak i sosy chrzanowe, koperkowe, sosy warzywne a nawet owocowe. W zależności od tego, jaką mamy ochotę możemy przygotowywać przeróżne sosy – i te bardziej kaloryczne lecz jednocześnie bardziej pożywne, ale i sosy lekkie, idealnie nadające się na posiłek w letni, upalny dzień. Nie wyobrażamy sobie naszej kuchni bez sosów – dlatego też przygotowujemy je często. Smakują przeróżnie. Każdy kucharz na swój sposób przyprawia sosy, jakie przygotowuje.

Z czasem dojdziemy do takiej wprawy, że nasze sosy będą naprawdę wyśmienite. Będziemy mogli się nimi chwalić i częstować nimi zaproszonych gości.