Botox – zapomnij o zmarszczkach!

Zmarszczki spędzają ci sen z powiek? Żadne kremy nie działają tak, jak oczekujesz? Nie musisz się jednak na nie godzić – skorzystaj z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwolą ci na przywrócenie młodości.

 

Medycyna estetyczna kojarzona jest przede wszystkim z zabiegami typu anti-aging, czyli skoncentrowanych na przeciwdziałaniu i likwidowaniu oznak starzenia na skórze. W tej dziedzinie bardzo często używany jest botox, czyli toksyna botulinowa.

 

Niektórzy jednak nie kojarzą go zbyt dobrze – gdy słyszymy o botoksie, możemy mieć na myśli nieudane zabiegi, które w efekcie dają mało naturalny wygląd twarzy przypominającej maskę. Jednak profesjonalnie wykonana procedura daje zupełnie inne, bardziej subtelne rezultaty. Czym dokładnie jest botox? Na czym polega ten zabieg? Gdzie można go wykonać? Sprawdź razem z nami!

 

Botox – co to jest?

Botoks, czyli jad kiełbasiany jest wytwarzany przez bakterie, a dokładnie laseczki o nazwie gatunkowej Clostridium botulinum. W wysokich stężeniach jad kiełbasiany jest silnie trujący, ale niewielkie dawki wykazują działanie lecznicze.

 

Toksyna botulinowa działa miejscowo – powoduje zablokowanie przewodzenia impulsów nerwowych, co z kolei prowadzi do tymczasowego paraliżu mięśni. Nie jest to jednak groźny efekt – stosuje się bardzo małe dawki, które są całkowicie bezpieczne. Co więcej, paraliż nie utrzymuje się na zawsze – organizm zaczyna przywracać połączenia nerwowe już po kilku miesiącach, dlatego w celu utrzymania efektu należy ponownie wykonać zabieg.

kobieca skóra

Botoks posiada szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest między innymi w leczeniu kurczu powiek, zeza, nadmiernego napięcia mięśniowego, a także w medycynie estetycznej w leczeniu nadmiernej potliwości oraz w likwidacji zmarszczek. Skupmy się na tym ostatnim zastosowaniu botoksu, czyli używaniu go jako środek przeciwzmarszczkowy.

 

Botox – najlepszy na zmarszczki mimiczne

Ze względu na swoje właściwości botox najlepiej sprawdza się na zmarszczki mimiczne, czyli te, które wywołane są przez ruch mięśni, na przykład podczas uśmiechania się, marszczenia czoła, palenia papierosów. Botox najczęściej stosowany jest na poniższe zmarszczki:

 

  • poprzeczne i pionowe zmarszczki na czole
  • kurze łapki w kącikach oczu
  • zmarszczki na dolnej powiece oka
  • zmarszczki palacza nad górną wargą
  • zmarszczki na szyi
  • opadające kąciki ust

 

Wobec tego botox posiada szerokie zastosowanie w niwelowaniu zmarszczek na twarzy i nie tylko. Warto przy tym zaznaczyć, że nie ma ograniczeń wiekowych związanych ze stosowaniem preparatu. Często można spotkać się z przekonaniem, że nie jest on zalecany dla młodszych osób, ale może być używany już po 20.-25. roku życia w zależności od indywidualnych potrzeb.

 

Jak odbywa się zabieg?

Botox w odpowiedniej ilości wstrzykiwany jest w wybrane miejsca. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza po wcześniejszej konsultacji, podczas której pacjent dowiaduje się więcej na jego temat i otrzymuje wskazania, jak się do niego przygotować. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym z użyciem kremu znieczulającego, aby zmniejszyć dyskomfort.

 

Warto przy tym wskazać, że efekt zabiegu nie jest widoczny od razu – musimy zaczekać na niego do około tygodnia, gdy zmarszczki wygładzą się całkowicie. Jak wspomnieliśmy, efekt utrzymuje się często do około 3-6 miesięcy, a czasami jeszcze dłużej. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

 

Na zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej oraz inne zabiegi medycyny estetycznej zaprasza Centrum Medyczne Plus Med z Kielc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *