Tania przeprowadzka do Niemiec. Jak zmniejszyć koszty przeprowadzki z firmą?

Z przeprowadzek międzynarodowych korzystamy dzisiaj coraz częściej, co związane jest przede wszystkim ze znalezieniem nowego zatrudnienia poza granicami kraju. Niemcy są przy tym jednym z najczęściej wybieranych kierunków. Gdy także planujesz przeprowadzkę do Niemiec, zapraszamy do sprawdzenia naszych porad, jak zmniejszyć jej koszty – możesz obniżyć je nawet o połowę!

 

Pierwszym pytaniem, jakie trzeba będzie zadać sobie w kontekście przeprowadzki do Niemiec, jest to dotyczące tego, kto ma się nią zająć. Można zrealizować się całkowicie samodzielnie, ale można skorzystać też z pomocy firm przeprowadzkowych, które oferują obsługę międzynarodową. Oczywiście, samodzielna organizacja jest tańsza od powierzenia spraw w ręce firmy, niemniej jednak trzeba brać pod uwagę nie tylko same wydatki związane z przenosinami – liczy się także komfort, szybkość oraz możliwości.

 

Firmy przeprowadzkowe są w stanie zaoferować swoim klientom szeroki zakres obsługi, który obejmuje także pakowanie mienia czy transport gabarytów. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa typu „przeprowadzki Niemcy”, aby przekonać się o tym, że jest w czym przebierać. Wówczas firma przeprowadzkowa zapewnia zarówno transport, jak i pomoc swoich pracowników, którzy mogą zająć się pakowaniem, wynoszeniem i wnoszeniem mienia, sprzątaniem, demontażem i montażem mebli. Przykładowy zakres usług można znaleźć na stronie firmy Jupiter Przeprowadzki (http://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-niemcy).

 

Gdy wobec tego nie dysponujesz odpowiednim samochodem, nie masz prawa jazdy, nie masz nikogo do pomocy, wtedy skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Także i w tym przypadku można poszukiwać oszczędności, aby obniżyć koszty związane z przenosinami.

 

W przypadku korzystania z pomocy firm przeprowadzkowych warto przede wszystkim wybrać ograniczony zakres usług – najwięcej można zaoszczędzić na pakowaniu oraz na wnoszeniu i wynoszeniu mienia. Mniejsze gabarytowo pakunki można zatem przenosić samodzielnie, by obniżyć wydatki przeprowadzki.

 

Również warto sprawdzić tak zwane wolne ładunki – dotyczą one samochodów nie do końca wypełnionych i wówczas można dodać do obecnego załadunku swój własny i tym samym podzielić koszty przeprowadzki, zmniejszając je nawet o połowę. Informacje o wolnych ładunkach można znaleźć często na stronach firm przeprowadzkowych i specjalnych serwisach internetowych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *