Słodkie

Słodkie smaki lubimy bardzo. Często takie właśnie jadamy na podwieczorek. Wiele jest także dań o słodkim smaku, które idealnie nadają się jako posiłek na danie główne, na śniadanie. To chociażby znane nam wszystkim naleśniki, które mogą być podawane z różnymi dżemami, jogurtami, musami owocowymi.

Słodkie smaki kojarzą nam się przede wszystkim z ciastami i deserami, ze słodyczami, które tak chętnie jadaliśmy w dzieciństwie. Niestety takie słodkie potrawy zawierają dużą ilość cukru, przez co są bardzo kaloryczne. Powinniśmy je ograniczać. Osoby, które jedzą słodycze i inne słodkie potrawy w nadmiarze często cierpią na nadwagę – a nikt z nas nie chciałby przecież ważyć zbyt wiele. Nasza waga uzależniona jest między innymi od tego, co jemy i jak jemy.

Ważne jest, by liczyć spożywane w ciągu dnia kalorie. Nie możemy dostarczyć organizmowi zbyt dużej ich ilości. To właśnie takie działanie prowadzi do pojawienia się nadwagi, która z czasem przeistacza się w otyłość. Powinniśmy jadać zdrowe posiłki i w odpowiednich ilościach.