Monotonia

W kuchni monotonia jest niedopuszczalna i wszyscy doskonale o tym wiemy. Dlatego staramy się urozmaicać naszą kuchnię, nawet jeżeli gotujemy tylko dla samych siebie. Niektórzy z nas z tygodniowym wyprzedzeniem ustalają domowe menu. Dzięki temu spokojnie możemy pomyśleć, co chcielibyśmy zjeść w ciągu najbliższego tygodnia.

Możemy spokojnie zrobić zakupy na cały tydzień, nabyć potrzebne produkty. Nawet najprostsze w przygotowaniu dania wymagają tego, by mieć niezbędne produkty. Bez nich nie będziemy w stanie wykonać potrawy. Z reguły na co dzień, w dni powszednie jadamy dania proste i szybkie w przygotowaniu. Są to chociażby zupy, których ugotowanie zajmuje nam dosłownie kilkanaście minut. Aby uniknąć monotonii musimy zadbać o urozmaicenia w kuchni.

Stosujmy wiele różnych produktów, nie jadajmy bardzo często jednego i tego samego dania. Nie bójmy się testować. Czasami zupełnie inaczej przyprawione danie smakuje naprawdę smacznie. Monotonii w kuchni mówimy zdecydowanie nie. I chyba każdy z nas podpisze się pod tymi słowami.