Dlaczego tak bardzo lubimy pokazy iluzjonistyczne?

lewitacjaWyciąganie królika z kapelusza? A może puszczanie gołębi z rękawa? Sztuczki z kartami? To tylko początek, ponieważ współcześni iluzjoniści wspierani przez nowoczesne technologie potrafią znacznie więcej. Doskonale widać to po frekwencji na ich pokazach – także w naszym kraju. Dlaczego tak bardzo lubimy pokazy iluzjonistyczne?

 

Chociaż zdecydowana większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że magia tak naprawdę nie istnieje, to jednak i tak lubimy pokazy iluzjonistyczne. Wielu dobrych iluzjonistów wyprzedaje bilety na swoje show nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem! Zatem dlaczego tak chętnie bierzemy w nich udział? Czy to dlatego, że lubimy być oszukiwani? A może dlatego, że wolimy spędzić czas w taki magiczny sposób?

 

Powrót do czasów z dzieciństwa

Z pewnością większość z nas brała udział w pokazie iluzjonistycznym jako dziecko. Wielu iluzjonistów przybywało wtedy do szkół podstawowych, gdzie za niewielką opłatą mogliśmy zobaczyć na żywo pokazy pełne magii. Najczęściej nie były one jednak zbyt spektakularne, chociaż z pewnością na wielu z nas zrobiły ogromne wrażenie. Jednak w porównaniu z tym, co oferują nam współcześni iluzjoniści, to tylko wstęp do dobrej zabawy.

 

Czy wobec tego tak duża liczba osób wybierających się na pokazy wynika z tego, że tęsknimy za czasami naszego dzieciństwa? Czy ma to związek z faktem, że chcemy po prostu powrócić do tych beztroskich i sielankowych chwil sprzed wielu lat? Rzeczywiście, to może być jeden z powodów, niemniej na pewno nie jedyny.

 

Zapomnij o rzeczywistości…

Innym powodem, dla którego pokazy iluzjonistyczne mogą być tak popularne, jest fakt, że pozwalają nam one na zapomnienie o rzeczywistości. Zgaszone światła, tajemnicza muzyka, wyjątkowa atmosfera, a także mistrz iluzji, który prezentuje nam swoje niesamowite umiejętności – nic nie zastąpi samodzielnego uczestnictwa w takim niesamowitym wydarzeniu.

 

Podczas pokazu iluzji możemy zapomnieć o całej rzeczywistości – zatopić się w tej chwili i dzięki temu bawić się tak dobrze. To czas, w którym zasady fizyki wydają się być zawieszone i nieważne, gdy iluzjonista prezentuje nam swoje niezwykłe umiejętności.

 

Niesamowita zabawa dla każdego!

Warto również wskazać, że pokaz iluzji to wspaniała zabawa dla każdego, kto lubi spędzać czas w niekonwencjonalny sposób. Masz już dość chodzenia do kina? Znudziło cię przesiadywanie w pubach i kawiarniach? W takim przypadku warto wybrać się na pokaz iluzji, który na pewno zostanie na długi czas w naszej pamięci.

 

Pokazy iluzji to kapitalna propozycja zarówno dla młodszych, jak i dla starszych, dla pań i dla panów. Możemy wybrać się na takie show z całą rodziną albo możemy zrobić to samodzielnie – na pewno będziemy bawili się świetnie. Także możemy pójść ze swoją drugą połówką, a także z niedawno poznaną sympatią – to kapitalny sposób na randkę inną niż wszystkie.

 

Sprawdź dostępne pokazy iluzjonistyczne już teraz!

Również zainteresowały cię pokazy iluzjonistyczne? W takim przypadku warto już teraz sprawdzić, gdzie są one organizowane w Polsce. Przede wszystkim możemy wybrać się na nie w dużych miastach jak Warszawa czy Kraków, ale nawet znani iluzjoniści często odwiedzają te mniejsze miejscowości.

 

Jeżeli masz ochotę na niesamowite przeżycia podczas pokazu iluzjonistycznego, sprawdź już teraz najnowsze miejsca występów Marcina Muszyńskiego – to jeden z finalistów popularnego show „Mam Talent”, który zaczarował widzów i jurorów swoimi umiejętnościami. W jego repertuarze znajduje się między innymi spektakularna lewitacja z fortepianem. Zajrzyj już teraz na stronę Marcina Muszyńskiego – http://marcinmuszynski.com/oferta/.